Skup włosów

Co zrobić by zarobić

Przygotowanie włosów do sprzedaży:

Przed ścięciem należy dokładnie umyć włosy (dwukrotnie je wymyć). Ważne, aby nie nakładać na włosy po myciu odżywki. Następnie dokładnie wysuszyć włosy (najlepiej wycisnąć (nie trzeć ich) mokre włosy w ręcznik i odczekać aż naturalnie wyschną). Bardzo ważne, aby włosy były dokładnie rozczesane i nie posiadały żadnych kołtunów!

Ścinanie:

Włosy do 35cm długości:

Jeżeli włosy mają do 40cm długości należy podzielić je na 4-12 pasm ( UWAGA! Ważne, aby włosy ścinać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów – bardzo istotne, żeby nie pomieszać nasady włosów z końcami). Następnie ścisnąć je z góry i z dołu gumkami recepturkami. Włosy obciąć 2-3 cm powyżej wiązania. Pamiętaj, aby zaznaczyć miejsce ścinania włosów (czyli gdzie góra a gdzie dół).

Włosy od 35cm długości:

Jeżeli włosy mają powyżej 40cm długości należy zapleść je w 4-20 warkocze związać je z góry i z dołu gumkami (recepturkami bardzo ciasno). Włosy obciąć 2- 3 cm powyżej wiązania.

Jeżeli chcesz mieć 100% pewności, że włosy nie poplączą się w trakcie transportu należy je opleść nitką na całej ich długości.

Jeżeli chcesz mieć pewność że włosy będą dobrze ścięte udaj się do salonu fryzjerskiego, gdzie Twoimi włosami zajmie się profesjonalista i pomoże Ci je przygotować do wysyłki. Możesz wykonać to sam/a w domu stosując się do ogólnych zasad ścinania włosów z przeznaczeniem na sprzedaż. Włosy można również ściąć w salonach, z którymi współpracujemy.

Skup włosów – jakie włosy nas interesują:

Włosy powinny mieć minimalną długość 35 cm.

Gramatura włosów zaczyna się od 1 grama w górę

Ważne, aby włosy były ścinane z jednej głowy nie mieszane z innymi włosami (jeżeli posiadasz kilka kitów nie mieszaj ich wyślij każdy oddzielnie zapakowany, ale w jednej przesyłce)

Muszą być zdrowe, niefarbowane (Jeżeli chcesz sprzedać zadbane włosy farbowane proponujemy 50% z ceny włosów nie farbowanych danej długości) oraz nie mogą być po żadnych zabiegach chemicznych

Ważne, aby włosy przed ścięciem były dobrze umyte, wyczesane – włosy nie mogą posiadać żadnych kołtunów oraz żeby kitek był dobrze wysuszony Istotne jest, aby włosy były odpowiednio ścięte!! (musi być zachowany kierunek wzrostu włosa inaczej włosy nadają się do śmieci).

Wysyłka:

Włosy muszą być odpowiednio zabezpieczone na czas wysyłki, czyli związane z obu stron mocno gumkami recepturkami ( najlepiej dodatkowo obwiązać kitek nitką bądź zabezpieczyć opaską zaciskową)

 

Kitki należy obwinąć ścisło czystym papierem ( w celu zabezpieczenia włosów przed wysunięciem w trakcie transportu) najlepiej każde ścięte pasmo zapakować oddzielnie, żeby włosy nie wymieszały się między sobą.

 

Do przesyłki należy dołączyć kartkę z dokładnymi danymi do przelewu i numerem kontaktowym!

 

Całość wysyłać w kopercie bąbelkowej.

Wycena:

Po otrzymaniu od Państwa włosów oceniamy ich ogólny stan, sprawdzamy strukturę włosa, ważymy i mierzymy a na końcu wyceniamy według cen zawartych w naszym cenniku. Następnie kontaktujemy się z Państwem z zapytaniem czy zgadzają się na naszą wycenę. Zgoda słowna-telefoniczna jest zgodą wiążącą. Jeżeli zdecydujecie się na sprzedaż, po podpisaniu umowy, od razu wysyłamy pieniądze na Podane przez Państwa konto,  jeżeli się nie zdecydujecie odsyłamy włosy na nasz koszt na adres podany na kopercie lub w kopercie!

 

BARDZO WAŻNE! PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO TRANSAKCJI PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT!

Możliwości odbioru/przelewu pieniędzy:

Ważne jest to, że jesteśmy legalnie działającą firmą. Posiadamy własny punkt sprzedaży dzięki czemu nie musisz się obawiać, że zostaniesz przez nas oszukany.

Istniejące możliwości wysyłki włosów:

  • Przelew bankowy po wycenie,
  • Odbiór osobisty.