Tnij aż warkocze polecą!

Jakie włosy nadają się do skupu, oraz w jaki sposób je prawidłowo ściąć?

Jakie włosy nadają się do skupu?

Przed ścięciem włosów, sprawdź czy nadają się do skupu. Zmierz włosy od końca do momentu w którym chcesz je ściąć. Skupujemy włosy jasne od minimum 35 cm, ciemne od 40 cm. Jeżeli włosy są bardzo wycieniowane, w trakcie mierzenia pomiń cienką końcówkę.
Włosy muszą być zdrowe, niefarbowane. Jesli chcesz sprzedać włosy farbowane musisz się liczyć z tym , ze ich cena jest 50% niższa od włosów niefarbowanych.
Jesli zamierzasz ściąć włosy z więcej niż jednej głowy, pamiętaj aby ich przypadkiem nie zmieszać. Zapakuj każdy zestaw warkoczy osobno. Skupujemy nie tylko duże ilości włosów ale także pojedyncze warkocze.
Jeśli masz pewność, że twoje włosy nadaja się do skupu, możesz przystąpić do odpowiedniego przygotowania ich przed ścięciem.

Przygotowanie włosów do ścięcia

Przed przystąpieniem do ścięcia włosów należy je najpierw dokładnie, dwukrotnie umyć. Po umyciu nie należy na nie nakładać odżywki. Następnie należy wysuszyć włosy. Najlepiej gdy delikatnie odciśniemy je ręcznikiem i pozostawimy do naturalnego wyschnięcia. Nigdy nie trzemy włosów ręcznikiem. Po wyschnięciu, należy włosy rozczesać. Czesanie włosów na mokro, uszkadza je. Łatwiej ci będzie rozczesać suche włosy jeśli zaczniesz od dołu i powoli będziesz przechodzić coraz wyżej aż do nasady włosa.

Prawidłowe ścięcie włosów do skupu

Umyte i rozczesane dokładnie włosy dzielimy na pasma:
włosy o długości do 35cm na 4-12 pasm
włosy o długości powyżej 35cm na 4-20 pasm
Podział włosów na pasma jest bardzo ważny. Im dłuższe włosy dostarczysz do skupu włosów tym więcej zarobisz. Jeśli zwiążesz wszystkie włosy w jedną kitkę, automatycznie stracisz kilka centymetrów.
Po podzielenu włosów na pasma, zwiąż je ciasno gumką recepturką u góry 2 cm poniżej cięcia, najlepiej podwójnie. Każde pasmo zapleć w warkocz. Warkocze na końcach także zabezpiecz gumką recepturką. Pamiętaj, aby zaznaczyć miejsce ścinania włosów czyli gdzie góra a gdzie dół, możesz to zrobić stosując gumki w dwóch kolorach. Zamiast gumek recepturek można użyć małych opasek zaciskowych.
Po odpowiednim zabezpieczeniu włosów, możesz przystąpic do ich ścięcia. Każdy warkocz utnij 2/3 cm nad górną gumką. UWAGA! Ważne, aby ścięte włosy układać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. To bardzo istotne aby nie pomieszać nasady włosów z końcami, ponieważ jeśli się pomieszają nie będą się do niczego nadawać.