Wycena i wypłata

W jaki sposób wyceniamy włosy oraz za nie płacimy

Co się dzieje gdy otrzymujemy włosy?

Gdy otrzymamy włosy, musimy je zmierzyć, zważyć i ocenić ich stan. Skupujemy włosy jasne od minimum 35 cm, ciemne od 40 cm. O ile zważenie ich to prosta rzecz to jeśli chodzi o długość może to być bardziej skomplikowane. Jeśli włosy maja równe końce to łatwo jest zmierzyć ich długość. Jesli są bardzo wycieniowane mierzymy dłuższe i krótsze włosy i wyciągamy z nich średnią. Także jeśli wydaje ci się, że przygotowane włosy są bardzo długie ale jednocześnie są mocno wycieniowane to pamietaj, że nie będziemy ich mierzyć od nasady do najdłuższego włosa tylko z ich długości wyciągniemy średnią.
Gdy mamy już długość i wagę możemy wyliczyć ile są warte twoje włosy. Jesli chcesz sprzedać włosy farbowane musisz się liczyć z tym, że ich cena jest 50% niższa od włosów niefarbowanych. Natomiast naturalny jasny kolor włosów blond jest warty 10% więcej niż włosy niefarbowane. Cennik na naszej stronie podaje ceny za kilogram włosów. Pamiętaj jednak, że włosy ścięte z jednej głowy będą ważyć kilkadziesiąt lub kilkaset gram. Nasz rekordowy kitek ważył 400g.
Kitki wyceniamy w takiej formie jak je otrzymujemy. Nie wyczesujemy ich do wyceny.

Jak wypłacamy pieniądze za włosy?

Po wycenie dzwonimy do Ciebie z informacją jaka kwota wyszła za Twoje włosy. Jeśli nie zgadzasz się z wyceną odsyłamy włosy na nasz koszt Pocztą Polską. Jeśli akceptujesz kwotę i do włosów jest załączona podpisana umowa, możemy od razu przekazać informację do działu księgowości aby wykonał przelew na podane konto. Jeśli do włosów była załączona jedynie kartka z danymi, musimy wypełnić umowę i przesłać ją do Ciebie.  Po jej otrzymaniu musisz ją podpisać, wypełnić informację dotyczącą sposobu wypłaty pieniędzy i odesłać do nas oryginał listem poleconym.
Po otrzymaniu umowy pieniądze w ciągu 5 dni roboczych są przelewane na twoje konto lub jeśli wybrałeś inaczej, otrzymasz je przekazem pocztowym.